Uroczystości w Collegium Anatomicum

Drodzy Państwo,

Przed nami ostatnie trzy dni kampanii wyborczej. Trzy dni intensywnych spotkań, rozmów i przedstawiania argumentów. Z niecierpliwością oczekuję na spotkanie ze studentami. Wybory elektorów studenckich odbyły się tuż przed Świętami Wielkanocnymi, a jutro wracają oni na zajęcia. Wtorek i środa, to jedyne dni spotkań. Podzielę się z Państwem refleksjami z tych ważnych dla mnie wydarzeń.

Juto zaś, 31 marca mamy w Uczelni ważną uroczystość związaną z odsłonięciem przez Rektora naszej Uczelni tablicy upamiętniającej udział studentów medycyny i innych Uczelni w wydarzeniach marca 1968 roku. Tablica zostanie odsłonięta w Collegium Anatomicum, bowiem tam przed czterdziestu laty odbył się wiec studentów Akademii Medycznej. W uroczystości weźmie udział między innymi Pan dr Wojciech Andrzej Celiński, były student Wydziału Lekarskiego, którego Prezydent Rzeczypospolitej odznaczył dnia 6 marca br. za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wspominam o tej uroczystości z dwóch powodów – sam byłem jako student V roku uczestnikiem zamieszek studenckich zarówno na Uniwersytecie Warszawskim, jak również brałem udział w wiecu w Anatomicum. Po drugie, inicjatywa przygotowania tablicy wypłynęła z Kolegium Dziekańskiego Wydziału, którym mam zaszczyt kierować. Tak więc utożsamiam się z tą uroczystością.

Wydarzenia tamtych dni zmieniły bieg historii.
Zmieniły ludzi.
Zmieniły naszą przyszłość.

Reklamy