Spotkanie z Radą II Wydziału Lekarskiego

mk120308.png12 marca 2008 roku, podczas potkania z Radą II Wydziału Lekarskiego powiedziałem między innymi:

– Macie Państwo swoją ogromną specyfikę. Prowadzicie zajęcia na kierunku lekarskim w języku polskim i angielskim. Przez chwilę zatrzymam się na tym drugim problemie. Nauczanie studentów w języku angielskim to trudna rzecz merytorycznie i administracyjnie. Zaczynaliście Państwo w 1993 r., dzisiaj liczba studentów anglojęzycznych niesie ze sobą nowe zadania. Moim zdaniem konieczne jest wsparcie dla Państwa poczynań na polu międzynarodowym ze strony władz prorektorskich. Dużą aktywność w tym zakresie przejawia Dziekan II Wydziału i te działania powinny być nadal kontynuowane przy większej pomocy najwyższych władz naszej Uczelni. Pan Dziekan Koszewski doskonale sobie z nimi radzi, ale to co mogę zasugerować, a co moim zdaniem niejako dorosło do rozwiązania, to stworzenie funkcji, powiedzmy pełnomocnika Rektora ds. studentów anglojęzycznych. Wiele zagadnień dotyczących tej grupy studentów ma charakter uczelniany i takie centralne stanowisko pomogłoby nie tylko koordynować niektóre problemy, ale nadać odpowiedni prestiż w spotkaniach z partnerami z innych państw.

Kontynuując podkreśliłem: – Władze Uczelni powinny zdecydowanie mieć ściślejsze kontakty z regionem. Warszawski Uniwersytet Medyczny jest największym pracodawcą w regionie, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę szpitale kliniczne oraz tzw. bazę obcą.
Po prostu nie można nie zwracać uwagi na sprawy dotyczące szpitali na tzw. bazie obcej. Mają one często inne problemy niż szpitale kliniczne i wymagają one większej uwagi ze strony władz Uczelni.

Po moim wystąpieniu, wśród wielu pytań, jedno miało szczególne znaczenie – Jak przewidywałbym zabezpieczenie internetowe jednostek na bazie obcej, bowiem wg pytającego jest wyraźna dyskryminacja tzw. bazy obcej. – zapytał Pan prof. Polański.

Odpowiedźiałem: – Nie powinno być różnic między jednostkami z kampusów takich, jak Banacha czy Lindleya.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s